Results 1 to 5 of 5

Thread: Tagore idézet angolul/ Tagore quote in English

Native language
    Hungarian

Tagore idézet angolul/ Tagore quote in English

Sziasztok!

A következő Rabindranath Tagore idézetet szeretném angolul megtalálni :

"Szívemet hozzád küldöm Magyarország, kit nyugaton először csókol homlokon a mi áldott keleti napunk."

Sajnos az én könyveimben nem találom, sem a könyvtárban, de még az interneten sem akadtam semmire. Persze megpróbaltam lefordítani én magam is, de - mivel egy szakdolgozatba szeretném beilleszteni - nem szeretnék hülyeséget írni. Ezért is kérdezném, van-e valaki, aki esetleg tudna segíteni ötletekkel, felvetésekkel, hogy hol találhatnám meg az angol verziót (ha egyáltalan létezik ilyen).

Addig is itt az én ügyetlen fordításom:

"To you I am sending my heart, Hungary, whose brow is kissed by our blessed eastern sun first in the West."

Any suggestions? (: Előre is köszönöm,

Léna
    Last edited by pemetecukor; 28th March 2013 at 10:13 PM.

Native language
    Hungarian - Hungary

Re: Tagore idézet angolul/ Tagore quote in English

Szia Léna,

Sajna nekem sincs semmi tőle angolul (ha jól sejtem), de megnézettem a született angol anyanyelvű férjemmel, és ő sem látott hibát a fordításban.
    Nem emlékszem, hol élsz, de egy jobb könyvtárban (itthon) lehet, hogy lehetne valamit találni. (De ez nyilván hosszabb időt igényel a válaszhoz.)
    Nem az mutat tudósságot, aki sok nyelven beszél, hanem aki hasznos dolgokat tud mondani rajtuk. (Comenius)

Native language
    Hungarian

Szia, Zsanna,

nagyon szépen köszönöm a gyors választ és a segítséget! De jó, akkor azért nagyon nem lőttem mellé, szuper! Remélem, hogy nem is hangzik nagyon "angoltalanul"... (:
    Hát igen, már kutatok pár napja, csak aggasztott, hogy semmit nem talátam erről a leveleiben sem, pedig valahol ott kell lennie. Amint visszamegyek Angliába, utána tudok majd járni ottani könyvtárakban is, úgyhogy azért még reménykedem, hátha... de csak, mert maximalista vagyok, eheheh.

Köszönöm még egyszer!

Native language
    magyar (ungarisch)

Szerintem Mária Dzsít keresd meg az ELTE-n, kevés műveltebb és fölkészültebb emberrel találkoztam mint ő, több nyelv közül hindiből és angolból is fölsőfokúja van, ráadásul szőröstül-bőröstül ismeri az indiai kultúrát és irodalmat.

Native language
    Hungarian - Hungary

A keresést onnan is meg lehetne közelíteni, hogy mikor és kinek mondhatta/írhatta eredetileg. (A te forrásod mi volt?)
    Arra tippelek, hogy a mo-i látogatása után mondhatott/írhatott ilyet és nyilván egy magyar embernek...
    Ez megmagyarázná azt, hogy miért nem találtad a "klasszikus" idézetei között.

A wikin megneveznek egy jó pár embert, akivel kapcsolatban lehetett, talán érdemes megnézni.
    Nem az mutat tudósságot, aki sok nyelven beszél, hanem aki hasznos dolgokat tud mondani rajtuk. (Comenius)