1. The WordReference Forums have moved to new forum software. (Details)

üres kalóriákkal betöltése a testünknek

Discussion in 'Magyar (Hungarian)' started by curious-mind, May 1, 2012.

1. curious-mind Junior Member

Polish
    Gondolkodom azon, hogy helyes-e az általam szervezett, alábbi mandat. Hogyan értitek és érzitek ezt anyanyelvűekként, különösen a nyelvtan szempontjából?

Persze, hogy így tényleg gyarsan felszereljük magunkat az energiával, de ez többnyire nincs más mint űres kalóriákkal betöltése a testünknek (testeinknek?).

2. francisgranada Senior Member

Slovakia
    Hungarian
    Én talán így mondanám:

Persze, hogy így tényleg gyorsan ellátjuk magunkat energiával, de ez többnyire nem más mint üres kalóriák betöltése a testünkbe.

... ellátjuk: szerintem megfelelőbb, de nem tartom hibásnak a felszereljük-et sem
    ... ez többnyire nem szép, nem más ... (milyen?)
    ... ez többnyire nincs ott, nincs jól ... (hol? hogyan?)
    ... betöltés a testünkbe

Lehetne még szerintem (nyelvtan szempontjából): testünknek üres kalóriákkal való feltöltése

Last edited: May 2, 2012
  3. Zsanna

Zsanna ModErrata

Hungary
    Hungarian - Hungary
    Hello curious-mind,

Francis már segített egy pár aspektusban, de itt jön egy kis rásegítés.:)

Feltételezem, hogy a teljes mondat jelenti a gondot, viszont nem tudom, hogy mennyire rugaszkodhatunk el tőle. (Azt sem, hogy milyen jellegű szövegbe kerül bele, pedig azt fontos lenne tudni.) Valamennyire pedig biztosan szükséges lenne, ahhoz, hogy egy semleges stílusú írásos szövegbe jól illeszkedjen. Pl. így:

Az igaz, hogy ez gyors módja az energiabevitelnek, de valójában nem hoz mást, mint üres kalóriákat.

A "test" szót nem kell föltétlen kerülni, csak szerintem így talán frappánsabb.

4. curious-mind Junior Member

Polish
    Köszönöm szépen a válaszokat. A mondat csak egy írásbeli dolgozatba belekerül. A megjegyzéseitek sokat segít nekem a tanulásban.

5. Zsanna

Zsanna ModErrata

Hungary
    Hungarian - Hungary
    Szívesen, curious-mind.:) Sajnos jobban nem mélyedhetünk bele, mert az már ellenkezne a fórum általános szabályaival, de azért ennyi még jöhet biztosan:

Share This Page