1. The WordReference Forums have moved to new forum software. (Details)

تیم چک و خنثی :فارسی

Discussion in 'Indo-Iranian Languages' started by darush, Dec 24, 2012.

1. darush Senior Member

سلام
    قانون اساسی می‌گوید هیچ ن‍ژادی از‌نژاد دیگر بر‌تر نیست اما آیا اگر فرد دیگری که از‌ نژاد هاشمی رفسنجانی نبود و همین موارد اتهامی را داشت، در مرحله تحقیقات به خانواده‌اش اجازه ملاقات داده می‌شد؟ آیا اجازه می‌یافت تا با تیم چک و خنثی در بیمارستان حاضر شود، ‌ آنجا را قرق کند و به صورت خصوصی با متهم مذاکره کند؟

؟

http://www.rajanews.com/detail.asp?id=145699

2. سلام

;) من امروز پیامت رو از لابلای پیامهای قدیمی دیدم که نزدیک بود بی پاسخ بمونه و فراموش بشه
    چک و خنثی همانطور که از اسمش میتونی بفهمی به گروهی از افراد گفته میشه که قبل از ورود یک شخصیت بلند پایه مملکتی (یا یک شخصیت خیلی بزرگ) به یک محل خاص ابتدا اون مکان رو کاملا چک و در صورتی که خطری از قبیل بمب و یا هر نوع تله دیگری از سوی تروریست ها یا تبهکاران وجود داشته باشه رو خنثی میکنن
    یادم مِی آد سال گذشته که سرباز بودم در دانشگاه افسری امام علی (ع) وقتی رهبر برای
    جشن فارغ التحصیلی دانشجویان افسری میخواست بیاد روز قبلش یک اکییپ بزرگ از تیم چک و خنثی ابتدا تمام دانشگاه و بعد اطراف دانشگاه رو تا شعاع بزرگی چک کردند و هر مورد مشکوکی رو با جدیت برخورد میکردند و وقتی از فرماندهان میپرسیدیم اینها کی هستند میگفتند : گروه چک و خنثی هستندکه من اولین بار بود که این اسم رو میشنیدم

روزی خوبی داشته باشی
    ایمان

3. searcher123

searcher123 Senior Member

My home ;-) /The Persian Gulf
    Farsi/Persian/فارسي

ممنون ايمان جان. اگه سربازي نرفته بودي عمرا اگه كسي مي‌تونست به اين سوال جواب بده :d

4. darush Senior Member

سلام ایمان جان
    خیلی ممنون از جوابی که نوشتی، مغسی بوکو! اینقدر که اسم رفسنجانی با پول و دارایی و اینجور چیزها گره خورده (بگذریم که همش هم شایعس) ذهنم اصلا به سمت "چک کردن" نرفت. همش فکر می کردم که یه گروهن که هی چک می کشن و مشکلات رو خنثی می کنن
    قربانت، داروش

Last edited: Feb 22, 2013

Share This Page