Džbán má asi azbestové ucho, a tak se neutrhne ani nepálí,

Discussion in 'Čeština (Czech)' started by parolearruffate, Feb 7, 2013.

1. parolearruffate Senior Member

Ahoj všem,
    nerozumím co ta věta (přisloví?) znamená:

....a vsadím se, že kdyby mi v kvartýru zevloval jeden muž nastálo a chodbou by procházel dostatečně často viděn a jak jinak, nebyl by to žadný poutový kouzelník, co prochází zdmi, tedy kdyby byl hodně viděn, hned by těm ženám můj třípokoj přestal ležet v žaludku. A mohly by se tam klidně dít věci, ze kterých by i otrlým klientíkům vstávaly vlasy na hlavě. Třeba společný kroužek tanečků pro všechny jejich ratolesti, jimž umrouskaní papínkové namlouvají, že byli na návštěvě u kamarádička, když se jich vejlupek doma náhodou zeptá, odkud tak pozdě. Jak by všechny papínky k sobě vzaly děti do kola, když by jeden po druhém klientsky zazvonili, zatímco děti už by tu byly v plné hře, a potom to pěkné sjednocení rodinek, na tom by sice nebylo nic záhadného do mého televizního seriálu, ale natáčet jako home video bych to mohla a manželkám pak prodávat za majlant. A kdybych tu měla na vaně svého celičky mého muže lásky, který by to celé chápal s pochopením jako dohrávku starého života své nastávající, navíc s pointou veselou pro děti a naučnou pro papínky, kteří si myslívají, že džbán má asi azbestové ucho, a tak se neuthrne ani nepálí, když nebolí, tak můj muž lásky by se uprostřed toho kroužku družných děti s papínky pustil do hopkání zajíček ve své jamce sedí sám a v tu ránu by byly virtuálně zapojené i všechny doma osamělé maminky a na chlup by se to podobalo nějaké videokonferenci až na to, že někdo by musel všechny ty maminky oběhnout, aby o svém účastenství věděly...

Diky moc...

2. Hrdlodus

Hrdlodus Senior Member

Máme přísloví: "Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne." Znamená: tak dlouho dělám tjanou věc, až se to nakonec prozradí / tak dlouho dělám nebezpečnou věc, až se stane neštěstí.

Azbest je odolný proti vysokým teplotám/ohni, používal se jako ochrana proti ohni a požárům.

Share This Page