gyerektartást fizet

Discussion in 'Magyar (Hungarian)' started by Encolpius, Feb 12, 2014.

1. Encolpius

Encolpius Senior Member

Prague
    Hungarian
    Helló, mondják a köznyelvben, hogy "fizet / nem fizet a gyerekre"? Köszi.

2. francisgranada Senior Member

Slovakia
    Hungarian
    Szerintem igen.

3. tomtombp Senior Member

Hungarian
    Én a megfelelő szövegkörnyezetben megérteném (mi mást jelenthetne), de nem hiszem, hogy használnám.

4. francisgranada Senior Member

Slovakia
    Hungarian
    Jó megjegyzés :). Az igazat megvallva, valószínűleg én se használnám, de hallottam ilyet. Az én környezetemben az is lehet, hogy a szlovák nyelv hatásásáról van szó.

5. Zsanna

Zsanna ModErrata

Hungary
    Hungarian - Hungary
    A "fizet a gyerek után" forma tűnik legvalószínűbbnek számomra, de persze ez is pontatlanabb a "gyer(m)ektartást fizet/nem fizet" kifejezésnél.

Last edited: Feb 15, 2014
  6. francisgranada Senior Member

Slovakia
    Hungarian
    Igen, ez nekem is jobban tetszik. Valahogy "magyarabbnak" tűnik nekem mint a "fizet a gyerekre", bár amint már említettem (#2), ez sem idegen a számomra.

7. Encolpius

Encolpius Senior Member

Prague
    Hungarian
    Nem értem, miért tűnt mindenki egy kissé bizonytalannak, lefordítottam a cseh kifejezést és nem tudtam, hogy a magyarban használják-e, de szerintem nem. Persze megértenék, de ugye senki sem használja, ez a lényeg.

8. Zsanna

Zsanna ModErrata

Hungary
    Hungarian - Hungary
    Még ha mindhárman (téged nem számítva) határozottan azt mondanánk, hogy "nem jó", akkor is lehetne (elvileg) olyan vidék, ahol így mondanák.
    Lehet, hogy emiatt nem voltunk annyira kategórikusak. (A magam részéről biztosan.;))

Csak annyit állíthatunk biztosan, hogy eddig hallottunk-e ilyet a környezetünkben vagy sem, de az sem jelent "általános, megcáfolhatatlan" igazságot a kifejezés létezésére (vagy sem).

9. Encolpius

Encolpius Senior Member

Prague
    Hungarian
    Nekem azért az a tapasztalatom általában itt a WR-en, hogy ha már hárman állítjak ugyanazt (ez szerintem ritka más nyelveknél, ahol vagy futószalag-szerűek a válaszok vagy csak egyetlen aktív tag van), akkor én azt már elhiszem.

Share This Page