Hal a tortán

Discussion in 'Magyar (Hungarian)' started by Encolpius, Nov 5, 2012.

1. Encolpius

Encolpius Senior Member

Prague
    Hungarian
    Helló, van ötletetek miért éppen ezt a címet választották egy gasztro-reality show-nak? Azon gondolkozom, mit is rejthet ez a misztikus cím, de semmi sem jut az eszembe. Köszi.

2. francisgranada Senior Member

Slovakia
    Hungarian
    Eddig csak mogyoróról hallottam a tortán ... Talán a szokatlan ételkombinációkat akarták kihangsúlyozni?

3. Patootie New Member

Hungarian
    A "hab a tortán" kifejezést alakították át...

4. Zsanna

Zsanna ModErrata

Hungary
    Hungarian - Hungary
    Igen, Patootie, de miért? (Apropó: üdv a fórumon!:))

Ezt biztosan csak azok értik, akik akkor az országban voltak.

Egyetlen utalást találtam rá "A címválasztás borzasztó szóviccéért két marha nagy füles járna, de egyébként ez egy jó műsor." - de ettől nem leszünk okosabbak, ezért meg sem érdemes adnom a linket a Nők Lapja Café oldalához, ahonnan idéztem.

5. Patootie New Member

Hungarian
    Szerintem nincsen semmi normális magyarázat rá, ahogy a Nők Lapja Café írja, ez egy béna szóvicc :)

6. Encolpius

Encolpius Senior Member

Prague
    Hungarian
    Igen, ez lehet. Köszi.

7. Norfren Junior Member

Hungary
    Hungarian - Hungary
    Hasonló ehhez a sörreklám: "Az élet habos oldala", aminek az eredetije "Az élet napos oldala".

8. Encolpius

Encolpius Senior Member

Prague
    Hungarian
    Igen, hab-hal (napos-habos) nem is volt olyan nehéz. Érdekes lenne tudni, mi a hivatalos, tudományos, latin neve az ilyenfajta szóvicceknek, szójátékoknak. (Vas tyúk is talál szeget :D - tele van az ilyenfajta szóviccekkel) Tudja valaki????? Köszi...

9. Zsanna

Zsanna ModErrata

Hungary
    Hungarian - Hungary
    Utána kellene nézni, de szerintem nincs tudományos név rá - szerintem ez egyszerű szóvicc. (Ami a sörreklám esetében jó, de a műsorcím esetében ... legjobb esetben is: béna :(.)

10. Encolpius

Encolpius Senior Member

Prague
    Hungarian

Share This Page