kikérem magamnak

Discussion in 'Magyar (Hungarian)' started by Pawa, Apr 3, 2011.

1. Pawa Junior Member

Hungarian
    Hello,

Van egy magyar kifejezés, a "kikérem magamnak", amelyet akkor mondunk, ha dühösek vagyunk valamire. Úgy tűnik azonban, hogy ennek a kifejezésnek nincs egzakt angol fordítása. Pl:

Kikérem magamnak a viselkedésedet.
    1. I am upset about your behavoir.
    2. Your behavoir makes me furious.
    Etc.

Tudtok egzakt fordítást?

2. Tronn Junior Member

Slovakia
    Slovak, Hungarian
    Mivel nem vagyok angol anyanyelvű, ezért a választ, nyilván, nem százszázalékos (de talán majd a többiek megítélik a helyességét). Kontextus nélkül én csak egy dologra tudok gondolni, amit az ilyen esetekben az angolul beszélők (és talán főleg az amerikaiak) szoktak használni: "Excuse me!" (nagyon határozott hangsúllyal az "ik" után: [ik,skju:s]). Ebben az esetben persze a "behaviour" (vagy "manners") elmarad, de az adott helyzetben nyilvánvaló lesz, mit kér ki magának az illető (hiszen a magyarban is ezt a kifejezés egy olyan mondat szokja követni, amely több fényt vet arra, mi is a gond).
    Az adott példákat viszont, talán, kerülném. Túlságosan szó szerint fordítják az adott kifejezést.

3. Zsanna

Zsanna ModErrata

Hungary
    Hungarian - Hungary
    Ez tényleg nem túl könnyű eset.
    A fent emlitetten kívül el tudnám képzelni még az "I beg your pardon!"-t (mindkét fent említett példára).

4. Ateesh6800 Senior Member

Hungary
    Hungarian
    Az "Exuse me" jutott nekem is eszembe, teátrális intonációval. Annyit pontosítanék, hogy [ik,skju:s] helyett [ik,skju:z], de ez nyilván elütés volt.

Az "I beg..." se rossz, de szerintem az USA-ban nem elterjedt.

Attila

5. Zsanna

Zsanna ModErrata

Hungary
    Hungarian - Hungary
    Nem tudom, hogy az amerikai angolban mennyire használatos, de a britben biztos jó.

6. Ateesh6800 Senior Member

Hungary
    Hungarian
    Azért csak az amerikairól beszéltem, mert a britben szerintem is jó. :D

A.

7. Zsanna

Zsanna ModErrata

Hungary
    Hungarian - Hungary
    A Search funkció hasznos ilyesmire is.:)
    Úgy tűnik, hogy az amerikai angolban is használhatják erre az "I beg your pardon"-t (ld. pl itt), mint ahogy a britben is az "Excuse me"-t (ld. például ezt a topikot).

8. Ateesh6800 Senior Member

Hungary
    Hungarian
    Amúgy tényleg hasznos a Search opció, de mintha ez a link pont nem a "Kikérem magamnak!" értelemben tárgyalná az "I beg your pardon"-t. :D

A.

9. Zsanna

Zsanna ModErrata

Hungary
    Hungarian - Hungary
    Elsősorban tényleg nem, de később ez is belekerül. (Olyat nem találtam, ami kifejezetten ezt tárgyalta volna.)
    Még esetleg a szótárban is érdemes lenne megnézni.

Last edited: Apr 7, 2011
  10. Tronn Junior Member

Slovakia
    Slovak, Hungarian
    Ateesh, köszi a javítást. Mondanám, hogy elütés volt, ha a szlovák billentyűzeten nem volna az "z - y" felcserélve. ;) Így van ez, ha valaki túlságosan megbízik az online szótárakban.
    Az "I beg your pardon" is jó. Én még a rövidebb "Beg your pardon"-t is eltudnám az adott helyzetben képzelni.

11. valaki New Member

Hungarian
    resent lehet a megoldás

12. tomtombp Senior Member

Hungarian
    +1 for Excuse me! in AmE

Share This Page