lélektaniság

Discussion in 'Magyar (Hungarian)' started by curious-mind, Mar 19, 2013.

1. curious-mind Junior Member

Polish
    Kedves szakértők,
    "A lélektaniság szerepe Németh László Iszony c. regényében" erre a tételre meg kell írnom egy esszét, de nem nagyon értem mi a lélektaniság. Kerestem a szótárokban, de sehol nem találtam meg a jelentését. Tudom mi a lélektan, de nem vagyok bíztos miról kell írnom ebben a konteksztusban. Legyetek kedvesek és értelmezzétek a tételet nekem.
    Köszönöm.

2. Zsanna

Zsanna ModErrata

Hungary
    Hungarian - Hungary
    Szia curious-mind,

Az a gond, hogy nem emlékszem, hogy olvastam volna ezt a Németh László könyvet, akkor a tartalmat illetően többet tudnék mondani...
    Így arra gondolok, hogy talán arról kellene írnod, hogy a szerző mennyire ábrázolja hősei belső világát, indíttatásaikat, cselekedeteik lélektani okait stb.
    Továbbá (valószínűleg) arra is utalhat a kérdés, hogy miért választotta ezt a formát/eszközt az író, milyen mondanivalót akart ezzel a típusú ábrázolással kifejezni, vagy éppen kiemelni.

Találtam egy érdekes elemzést itt, amely jórészt a kérdésed körül forog, sok idézettel magától az írótól.

Last edited: Mar 19, 2013
  3. francisgranada Senior Member

Slovakia
    Hungarian
    Szia, curious-mind!

Ha ki kellene találnom egy lengyel megfelelőt a lélektaniságra, akkor az "psychologiczność" lenne. Nem vagyok biztos a lengyel szó pontos használatában, de azt hiszem, hogy (legalábbis szószerint) ugyanazt jelenti mint a lélektaniság.

Last edited: Mar 19, 2013
  4. curious-mind Junior Member

Polish
    Köszönöm szépen a választ. Nagy segítség volt nekem.

Share This Page