Magázni, tegezni angolul

Discussion in 'Magyar (Hungarian)' started by tomtombp, Apr 24, 2013.

1. tomtombp Senior Member

Hungarian
    Mivel az angolban nem létezik magázás és tegezés, van ezekre egyáltalán angol szó? Ti mit használtok, ha angolul kell elmagyarázni ezeket a magyar (német, orosz, stb.) módokat?

2. Olivier0 Senior Member

Toulouse
    français - France
    Angolul formal / informal módon beszélni?
    Úgy is lehet érzékeltetni, hogy call by first name / last name.
    -- Olivier

3. tomtombp Senior Member

Hungarian
    Köszi, egyik sem fedi le igazán amit kell szerintem

4. Encolpius

Encolpius Senior Member

Prague
    Hungarian
    Nem fedi, de hét éve járok erre az oldalra, és mindenki a formal/informal kifejezést használja és úgy tűnik meg is érti. :)

5. tomtombp Senior Member

Hungarian
    Igen, valószínűleg jobb híján :)

6. Zsanna

Zsanna ModErrata

Hungary
    Hungarian - Hungary
    Igen, "formal/informal addressing" (of someone).
    A fórumon egyébként elég sok ilyen témájú topikot találni, pl ez. (Nem ez a legtalálóbb, de amire gondoltam, nem láttam.)
    Ha megpróbálod az Advanced Search (fölülről a második kék csík jobb szélén) funkciót használni ezekkel a szavakkal (jobb, ha csak az egyikkel), akkor láthatod, hogy fórumszerte mennyiszer volt már szó róla. Ez nyilván minden olyan anyanyelvűnek problémája az angolban, akiknél olyan (jellegű) a különbség, mint a magyarban.:)

7. tomtombp Senior Member

Hungarian
    Köszönöm. Az "addressing"-et hozzátéve a "formal"/"informal" már egészen kifejezőnek tűnik. A keresést próbáltam, igaz csak a magyar "tegezés" szóra, most hogy már tudom mi az angol megfelelője, visszafelé már könnyebb lenne, de egyúttal értelmét is vesztette:)

8. francisgranada Senior Member

Slovakia
    Hungarian
    Az érdekesség kedvéért: a Sztaki online szótárban a tegezésre találtam olyat, hogy "theeing" és "thouing". Sohasem találkoztam ezekkel a szavakkal, de gondolom, hogy csak az angol "thee/thou" régi alakok használatára utalnak, nem a tegezésre általában.

9. Zsanna

Zsanna ModErrata

Hungary
    Hungarian - Hungary
    ... vagy valahol a kettő között.;)
    Nézzétek meg ezt (EO fórum) hátha többet megértetek belőle, mint én.

Share This Page