Serbian (BCS): šlagvorti

Discussion in 'Other Slavic Languages' started by reka, Feb 19, 2012.

Tags:
  1. reka Senior Member

Ljubljana
    slovenian
    Još malo pomoči, molim.

Šta je to 'šlagvorti'??

Traženje novine koju karakteriše česta istraživačka aktivnost, impulzivno odlučivanje, ekstravagantnost u pristupu šlagvortima i nagradi, brz gubitak strpljenja i aktivno izbegavanje frustracije.

To su kao neka gesla ili parole ili...??

Ne kužim baš dobro u tom kontestu, jeli mi možete objasniti?

Hvala!

2. al-sarbi

al-sarbi Senior Member

Belgrade
    Serbian
    Ja shvatam šlagvort kao uvod u nešto; okolnosti i činjenice koje najavljuju temu. Nešto kao englesko background.
    Obično se koristi sa predlogom za (šlagvort za ...)

3. Brainiac Senior Member

Srpski - Kosovo
  4. reka Senior Member

Ljubljana
    slovenian
    Hvala na pomoči!:)

5. Duya Senior Member

Not in WR world
    Whatever
    To bih bio ja :cool:. A glagolski pridev u mom slučaju glasi pitao. :)

Koliko me pamćenje služi, to sam pitanje tamo postavio upravo zbog neke Rekine nedoumice... Aha, evo ovde.

Izgleda, međutim, da to u psihijatrijskom žargonu (kao i mnogo drugih stvari) znači nešto drugo od onog kako ga koriste svi drugi, ovaj, normalni :rolleyes:. Ne bih sad da nagađam...

6. Brainiac Senior Member

Srpski - Kosovo
    Haha.... izvini! Dala bih glavu da si bio žensko! Moja loša analitička procena :D

(Uzgled, čitala sam Sigmun Frojd i Martin Hajdeger - daseinsanalitička teorija i psihoterapija neuroza (Gijon Kondrau), i kad smo kod prevođenja, trebalo je biti Dasajnsanaliza -> das-ein-Analyse, ako se čita na nemačkom, u originalu, kao što je Sigmund Zigmund... ali ako su prevodioci tako odlučili, šta ja da radim.... :D)

Share This Page

Loading...