splot najlepszych wieści

Discussion in 'Polski (Polish)' started by anthox, Aug 1, 2014.

1. anthox Senior Member

New Jersey, US
    English - Northeast US
    No wreszcie, trzecie wyrażenie z piosenki Chady.

"Już obrałem azymut, teraz zaciskam pięści
    Ciężko zorganizować tu splot najlepszych wieści"

I have already chosen the azimuth, now I clench my fist
    It’s hard to organize here a braid of the best news (?)

Jak tłumaczyć to pogrubione?

Bardzo dziękuję :)

Last edited: Aug 1, 2014
  2. Thomas1

Thomas1 Senior Member

polszczyzna warszawska
    Poprawka:
    Potrzebny jest szerszy kontekst, żeby odpowiedzieć na to pytanie. Podaj większy fragment, najlepiej z linkiem do całości tekstu. (Polska wersja mówi mi mniej więcej tyle, co Tobie angielska ;)).

3. anthox Senior Member

New Jersey, US
    English - Northeast US
  4. anthox Senior Member

New Jersey, US
    English - Northeast US
    Znowu posłuchałem piosenki, właściwie on mówi "Ciężko zorganizować jest splot najlepszych wieści." Nie ma tu'a.

Last edited: Aug 3, 2014
  5. Thomas1

Thomas1 Senior Member

polszczyzna warszawska
    Będziemy musieli poczekać aż inni się wypowiedzą, bo nic mi nie przychodzi do głowy (a przynajmniej nic, co można by wywnioskować bezpośrednio z treści piosenki). :eek:

6. vpprof Junior Member

Polish
    Myślę, że wyrażę nie tylko swoje zdanie, jeśli powiem, że w dzisiejszych piosenkach liczy się bardziej rym niż znaczenie czy szerzej pojęta treść. „Splot najlepszych wieści” — nigdzie tego wyrażenia jak żyję nie widziałem ani nie słyszałem; a już w ogóle dodanie czasownika „zorganizować” sprawia, że sens tej frazy ucieka gdzieś w krainę abstrakcji. Tak eufemistycznie mówiąc :D

7. dreamlike

dreamlike Senior Member

Poland
    Polish
    Dla mnie zdanie "zorganizować splot najlepszych wieści" jest w miarę zrozumiałe, ale brzmi fatalnie. Chada to grafoman i marny raper, Anthox, polecam sprawdzić innych.

8. Soob

Soob Senior Member

On rapuje tam "ciężko zorganizować jest splot najlepszych wieści" co znaczy (przynajmniej ja to tak rozumiem), że ciężko zebrać mu dobre wspomnienia, bo ciągle ma ciężkie życie. Ogólnie to polecałbym Ci posłuchać kilku lepszych raperów z Polski, bo Chada to akurat jedna z gorszych postaci na naszej scenie :)

Share This Page