1. The WordReference Forums have moved to new forum software. (Details)

tilting doll

Discussion in 'Magyar (Hungarian)' started by Zsanna, Jan 6, 2013.

1. Zsanna

Zsanna ModErrata

Hungary
    Hungarian - Hungary
    Sziasztok!

Érdekelne, hogy milyen magyar nevet tudtok a tilting doll nevű játékra (kép pl. itt).
    Még óvodás koromban létezett, de már nem emlékszem a nevére.

(Durván a leírása: olyan műanyag baba, amelynek a teste egy nagy piros gömbszerűség, a feje egy kisebb gömb, arccal és fejkötővel. Síma felületre téve a gömb alapján ingó mozgást végez, soha nem borul fel.)

Köszi előre is.

Last edited: Jan 6, 2013
  2. Encolpius

Encolpius Senior Member

Prague
    Hungarian
    Még megvan. :) Mi, Keljfeljancsinak hívtuk. Hogy kell helyesen írni, fogalmam sincs. Bár há nőnemű a baba, ostobán hangzik a -jancsi, akkor lehetne "keljfeljuliska" :D

3. Zsanna

Zsanna ModErrata

Hungary
    Hungarian - Hungary
    Köszi, Encolpius. Tényleg van ilyen baba képe is a találatok között!:)

Én is arra gondoltam volna, hogy a keljfeljancsi nem lánynak való baba, hanem valami hímnemű/kinézetű dolog (ha már "...jancsi").:)
    Láttam, hogy ez valami orosz eredetű játék, nem tudom, hogy a nevét is akkor az oroszból fordítottuk-e ilyenre vagy ez egy teljesen magyar keletű név.

4. Akitlosz Senior Member

Hungary
    Hungarian
    Ez a Kelj fel Jancsi magyarul. Három szóban kell írni. Azt nem tudom, hogy a Jancsit nagy vagy kis kezdőbetűvel. De megkérdezem szakértőtől, mert kíváncsi lettem.

5. Zsanna

Zsanna ModErrata

Hungary
    Hungarian - Hungary
    Nem, Akitlosz, ezt egybe és kisbetűvel kell írni.
    Még a Helyesírási Szabályzat szerint is.:)

6. Akitlosz Senior Member

Hungary
    Hungarian
    Így van.
    "
    Az eredeti mondat így hangzott: Kelj fel, Jancsi! A mondat szavai összeforrtak, az egész szerkezet főnevesült, emiatt a játék neve helyesen: keljfeljancsi (egybeírva, és a Jancsi nevet is kisbetűvel írjuk.
    "

Last edited: Jan 10, 2013

Share This Page