treść zajęć

Discussion in 'Polski (Polish)' started by Lointaine, Oct 13, 2013.

1. Lointaine New Member

Poland
    Polish
    Dzień dobry!

Tłumaczę sylabus na angielski i mam problem z tymi dwoma wyrażeniami: "treść zajęć" . Pierwsze jest tytułem kolumny. Zastanawiam się czy są jakieś wyrażenia których się zwyczajowo używa w angielskim, czy mam wymyślać ;) sylabus jest w dziedzinie sztuk pięknych więc i tak nic się nie mieści w "tabelkach" i jest dużo nowomowy. Na razie wymyśliłam tak:

treść zajęć - subject matter

Ale dziwnie mi to brzmi.
    To moje pierwsze pytanie na forum ale zapewne nie ostatnie ;) witam wszystkich!

Last edited: Oct 14, 2013
  2. dreamlike

dreamlike Senior Member

Poland
    Polish
    Hmmm, najzgrabniej chyba będzie 'The content of the classes'.

3. Ania R. Senior Member

Poznań, Poland
    Polish (Poland)
    "Content" mi się wydaje generalnie OK, natomiast "subject matter" bardziej mi się kojarzy z treścią jakiegoś konkretnego dokumentu, opracowania itp. Wydaje mi się, że można by też użyć po prostu "material (covered/to be covered)" albo nawet najzwyczajniej w świecie "topic(s)". Wprawdzie nie brzmi to tak mądrze jak "treść zajęć", ale przynajmniej tak się używa i wszyscy wiedzą o co chodzi :) A nasz język za bardzo lubi ozdobniki :D

PS. Witamy na forum! :)

4. Szkot Senior Member

Edinburgh
    UK English
    Może pasuje tu Course content. Często się używa. Albo Course description.

5. Lointaine New Member

Poland
    Polish
    Dzięki! Course content chyba najbardziej trafne by było.

6. dreamlike

dreamlike Senior Member

Poland
    Polish
    Course description to najlepszy wybór, używają go na wszystkich uczelniach, na których miałem przyjemność studiować. :)

7. DW

DW Senior Member

Polish
    I'd maybe go for "a course outline". How about this? Well, a course outline contains a course description, its number, title, topics and course requirements. Course outlines are intended to help students work even better in the course by providing them with a helpful plan that is put down on paper.

Share This Page