1. The WordReference Forums have moved to new forum software. (Details)

vypadat na

Discussion in 'Čeština (Czech)' started by Encolpius, Mar 16, 2014.

1. Encolpius

Encolpius Senior Member

Prague
    Hungarian
    Použil jsem s největší pravděpodobností další hungarizmus. Pohovor probíhal asi takhle:
    On: Prosím vás, víte kolik mi je? 62
    Já: no, nevypadáte na tolik.

Správně je asi jen: nevypadáte na svůj věk, viďte? Je možná i moje (první) verze?
    Děkuju.

Last edited: Mar 16, 2014
  2. Hrdlodus

Hrdlodus Senior Member

Ne, je to v pořádku.
    V této situaci je to i lepší než druhá varianta. (Ale to se pitvám již přímo v nuancích. Tou situací myslím přesně tyto dvě věty. Ale ta druhá varianta je také použitelná bez problémů. Jen že mi trošičku lépe vyhovuje první varianta.)

Pak bych ještě k tomu pohovoru. Ne, že by to bylo špatně, ale pohovor používáme především pro rozhovor při přijímání nového zaměstnance. To jen, že mě to zprvu trklo do očí. Použil bych hovor či rozhovor.

Vše, co je malým písmem, berte jako nimrání se ve zbytečnostech.

3. Encolpius

Encolpius Senior Member

Prague
    Hungarian
    Hm... překvapila mě odpověď. :)
    Já blbec, měl jsem si zvolit slovo dialog...ve dvě v noci jsem si opravdu spletl pohovor a rozhovorem....mohl bych se hájit, že to byl přijímací pohovor, ale nebyl...

4. Bohemos

Bohemos Senior Member

Česká republika
    Czech language/Čeština
    Dobrý den,

naprosto souhlasím s uživatelem Hrdlodusem.

Obě dvě uvedené verze jsou správné, zcela jistě použitelné, ano. Ale také bych se - zřejmě - přiklonil k oné druhé variantě, kdybych si měl vybrati :))).

První varianta
    - tj. ta s udáním přesného věku ženy - "si (přeci) nezaslouží" odpověď s dodatkem "na tolik" :)))! Může to vyzníti mírně expresivně. Vždyť dnes již není věk nad šedesát let považován za něco tak neobvyklého, si myslím... Varianta druhá je pak stylisticky velice dobře zvolena. Cítím v ní i určitý respekt, náležitý obdiv, či (chovanou) úctu, což může danou osobu potěšit... :))!

S poděkováním
    Bohemos

5. Encolpius

Encolpius Senior Member

Prague
    Hungarian
    Byl to chlap....

6. kirmakX6on Junior Member

Praha
    Czech
    podle mě v pohodě

Share This Page