zarostlý chlap

Discussion in 'Čeština (Czech)' started by Encolpius, Dec 18, 2013.

1. Encolpius

Encolpius Senior Member

Prague
    Hungarian
    Dobrý den, co přesně znamená, když je chlap zarostlý? Musí mít dlouhé vlasy a vousy jako třeba bezdomovci, nebo když se neholím pár dní, tak jsem taky zarostlý? Děkuji.

2. Hrdlodus

Hrdlodus Senior Member

Obojí.

Zarostlý je již se strništěm. Zarostlý je i s dlouhými vlasy nebo dlouhými vousy.

Pořád lepší než zarostlý nehet.
    A bokem... zarostlý byl i zámek Šípkové Růženky.

3. Encolpius

Encolpius Senior Member

Prague
    Hungarian
    Takže člověk může mít i zarostlé nohy, hrudník, záda, etc....čili význam je skoro jako chlupatý... :confused:

4. Hrdlodus

Hrdlodus Senior Member

Ano.

Hlavní rozdíl je v tom, že pokud je někdo zarostlý, měl by se upravit - ostříhat, oholit nebo upravit, aby to vypadalo zanedbaně.
    Neřekl bych tedy, že to je jasné vymezení, ale přijde mi to převážné, že to znamená, že by se měl člověk upravit.

5. Encolpius

Encolpius Senior Member

Prague
    Hungarian
    Děkuji, zajímavý komentář, a myslím, že chápu vo co go... :)

6. Bohemos

Bohemos Senior Member

Česká republika
    Czech language/Čeština
    "Zarostlý" = neoholené (vousy, podpaždí, ohanbí/přirození), či neostříhané (vlasy),
    = velmi chlupatý, nepečlivě vypadající/neudržovaný vzhled,
    = konotace = > nepěkný, nehezký, neatraktivní, zanedbaný etc.
    = téma: vkus, vizáž, estetika (těla) etc.

Ano, bezdomovci bývají - zpravidla - velice zarostlý.

Příklad: To, hele, můj přítel je natolik zarostlý -, 14 dní se neholil a prý se ani holit(i) nebude, - že ho na chodbě, na patře nepoznala ani jeho sousedka. Už by se měl, podle mě, opravdu oholit. Vypadá hrozně. No, a to jsem mu také včera večer, než jsem ulehla, řekla, byť se mu to ale vůbec nelíbilo. Pusu mu prostě nedám, dokud se neoholí... :))!!!

S poděkováním
    Bohemos

Share This Page