Az állatorvosi ló

< Previous | Next >

franknagy

Senior Member
Ez a kifejezés ismeretes. Azt a tankönyvi lovat jelenti, amelyen miden lóbetegség ábrázolva van.
Hogyan mondanátok röviden azt az embert, akin élete során minden idegbaj megjelenik?

• Encolpius

Senior Member
    Hungarian
    Üdv, mivel szövegkörnyzet nincs, tehát nem tudom, hogy egy tankönyvben található ábrát szeretnél-e megnevezni, vagy kocsmában viccesen megnevezni egy ilyen embert, én az utóbbi választom: két lábon járó elmegyógyintézet. :D

franknagy

Senior Member
    két lábon járó elmegyógyintézet. :D
    Tetszik az ajánlatod. Jöhet a szövegkönyezet. Ypsz Ilonka, amióta ismertem, mindig valamilyen ideggyógyászati betegségben szenvedett. Ő volt a két lábon járó elmegyógyintézet. Ha éppen nem volt bamba a gyógyszerektől, akkor kötekedő paraszt volt. Eljött az idő, amikor minden háztartási és családtag-gondozási munkát a férje végzett helyette.
    Még az utcára sem ment le, pánikbetegségre és agorafóbiára hivatkozva. A férje nem bírta a túlterhelést: munkát, háztartást, nagybeteg anyósa gondozását. Feladta a szíve.
    Ekkor csoda történt: A két lábon járó elmegyógyintézet lement az utcára. Bevásárolt. Letolta oda a tolókocsis anyját is.

tomtombp

Senior Member
    Hungarian
    Ha jól értem a kérdést, akkor hipochonder (nem magyar szó, de szerintem használják).
    Kicsit keverednek itt a dolgok, úgy érzem. A hipochonder csak képzeli magáról, hogy mindenféle baja van. Az állatorvosi lónak tényleg minden szóbajöhető betegsége van.

franknagy

Senior Member
    Kicsit keverednek itt a dolgok, úgy érzem. A hipochonder csak képzeli magáról, hogy mindenféle baja van. Az állatorvosi lónak tényleg minden szóbajöhető betegsége van.
    Én nem a képzelt betegre gondoltam, hanem egy olyan személyre, akin egymás után kijönnek a különböző diligyógyászati betegségek. Ld. aug. 15-i postámat.

francisgranada

Senior Member
    Hungarian
    Értem és egyetértek. Csak magyarázatként: én egy kis iróniát véltem kiérezni a kérdésből, például e miatt is:
    ... Ekkor csoda történt: A két lábon járó elmegyógyintézet lement az utcára. Bevásárolt. Letolta oda a tolókocsis anyját is.
    Ez a "csoda" inkább hipochondriára vall ...

franknagy

Senior Member
    egy kis iróniát véltem kiérezni a kérdésből, például e miatt is:

... Ekkor csoda történt: A két lábon járó elmegyógyintézet lement az utcára. Bevásárolt. Letolta oda a tolókocsis anyját is.
    Ez a "csoda" inkább hipochondriára vall ...
    Arra is.
    A lényeg az, hogy a két lábon járó elmegyógyintézet túljátszotta saját állapotát, sajnáltatta magát, előbb élő majd hótt majmot csinált családtagjaiból.
    Irónia tényleg volt a szövegben. Csak sajnos fekete humor.
    [QUOTE magam]A férje nem bírta a túlterhelést: munkát, háztartást, nagybeteg anyósa gondozását. Feladta a szíve.[/QUOTE]

< Previous | Next >