Croatian,Serbian: microcosm of this speech

onitamo

Senior Member
Serbo-Croatian
Please help for translation of this phrase: and microcosm of this speech has come home to roost on his behalf .
Actually complete construction of the sentence is little complicated for me to translate rightly
original sentence:
That a strange coincidence and microcosm of this speech has come home to roost on his behalf in the area he once tried to build his commune near.

Čudna slučajnost i mikrokosmos ovog govora (The value of religious teachings-an Osho talk) se vratio kući kako bi se obratio u njegovo ime na području u blizini kojeg je jednom pokušao izgraditi svoju komunu .

• Vukabular

Banned
    Serbian
    Maybe something like this:
    Čudna je slučajnost i mikrokosmos ovog govora da se vratio kući kako bi se ugnezdio na području gde je jednom pokušao izgraditi svoju komunu.

onitamo

Senior Member
    Serbo-Croatian
    Hvala na pokušaju odgovora , ali nije mi jasno sasvim.
    Nije mi jasan izraz mikrokosmos ovog govora? Da li se misli da je to sadašnje stanje toga mjesta, materijalizacija govora,
    koja potvrđuje da je Osho imao pravo u ovom govoru? Jer taj govor je održan tamo prije građenja komune.
    onda mi nije jasno : has come home to roost on his behalf ? kao bi se preveo samo ovaj deo?

Pokušavam shvatiti smisao u celoj rečenici.

Komentator koji živi nedaleko toga mjesta opisuje jadni izgled toga mjesta , i ljudi sada , stvoren od kršćanskih "licemjera" kako komentator to naziva..
    Govor je bio protiv religije uglavnom kršćanske , i održan je taj interview prije 35 godina upravo na tom području prije uništenja komune..

Last edited: