Human characteristic to wish to make things; starting point; shape into parts

hhtt

Senior Member
Turkish
"It is a human characteristic to wish to make things; materials are the starting point. These materials are shaped into parts, the parts are joined together and the surface of this assemply is refined in order to create a product.

Yukarıdaki cümleleri nasıl çevirebiliriz?

"Nesne üretmek insanlara özgü bir özelliktir; hammaddeler (bunun) başlangıcıdır. Bu hammaddeler şekle sokularak parça haline getirilir ve bu parçalar birbirleriyle birleştirilirler ve bu montajın yüzeyi ürün oluşturmak için düzeltilir."
Teşekkürler.
 
Last edited:
 • Bir şeyler yapmak insana özgü bir özelliktir; kullanılan malzemeler başlangıç noktasıdır. Bir mamul ortaya çıkarmak için bu malzemeler parça haline getirilir, sonra parçalar birleştirilir ve bu bileşimin dış yüzü rötuşlanarak düzeltilir.
   

  Guner

  Senior Member
  Turkish
  Alternatif olarak:

  Bir şeyler üretme arzusu insana özgü bir özelliktir; kullanılan malzemeler başlangıç noktasıdır. Malzemelere biçim verilince parçalar, parçalar birleştirilince bir bileşim oluşur ve bu bileşim rötuşlanarak bir ürün yaratılır.
   

  RimeoftheAncientMariner

  Senior Member
  Turkish-Turkey
  "It is a human characteristic to wish to make things; materials are the starting point. These materials are shaped into parts, the parts are joined together and the surface of this assembly is refined in order to create a product.

  +(artı)

  İnsanın özeliğindendir birşeyleri yapmayı istemek, herşey materyalle başlar. Bu materyaller, şekle sokulur parça parça. Bu montajda, Parçalar ve yüzey rafine edilerek ürün oluşur.
   
  < Previous | Next >
  Top