Kdo udeřil?

Discussion in 'Čeština (Czech)' started by Encolpius, Apr 9, 2014.

 1. Encolpius

  Encolpius Senior Member

  Praha (Prague)
  magyar (Hungarian)
  Zdravím, zde je popis "hry". Zajímalo by mě, jestli se jedná o známou hru v ČR a jestli to má nějaký název, třeba "hra kdo udeřil?" Děkuji.
   
  Last edited: Apr 9, 2014
 2. Bohemos

  Bohemos Senior Member

  Europa
  Czech language/Slovak language
  Dobrý den,

  pane kolego, takovou "hru" jsem nikdy v životě nehrál...:rolleyes: No, co k tomu jenom říci, snad jenom, že "to tedy zírám" :eek:...

  A v čem spočívá, prosím pěkně, ta sranda?:confused: Já hrával v dětství např. "Káču", "Člověče, nezlob se", "Dostihy", kvarteta všeho druhu, domino, pexesa, "Prší", "Dámu" atd.

  Výše uvedená "hra" bude zřejmě již pro "mírně pokročilé homosexuály", se všem velice omlouvám, ale nemohu si pomoci jinak :D:thumbsup:! Kdo je, prosím Vás, autorem oné "hry"? Tohle nebude česká hra...

  S poděkováním
  Bohemos
   
 3. Encolpius

  Encolpius Senior Member

  Praha (Prague)
  magyar (Hungarian)
  Dobrý den, zřejmě jste nikdy nebyl na internátě/internátu nebo na vojně.... Ano, přiznávám, slovo hra nebylo to pravé ořechové, mohli bychom to nazvat třeba kratochvílí... Může se jednat i o druh šikany, bohužel nemám Slovník vojenského slangu, tam by se možná nějaký výraz našel... našel jsem jenom "povyšování, výklep", to je už ovšem drsnější hra, a hraje se holým zadkem, takže tam bych homoerotický podtext čekal....ale zřejmě se nebude jednat o tak častou kratochvíli, jako třeba v Maďarsku...ale doufal jsem, že se o tom zmiňuje třeba Foglar...jsem zvědavý, jestli Francis bude vědět, které maďarské slovo se snažím přeložit... Hezký den....Enc.
   
  Last edited: Apr 10, 2014
 4. Garin

  Garin Senior Member

  Praha
  Czech/Czechia
  Této hře se říká "maso" a popisuje ji, mimo jiné, i Jaroslav Hašek v "Osudech dobrého vojáka Švejka".
  "U pažení hráli vojáci z eskorty maso a na zadní tváře dopadaly svižné a poctivé rány. Když se tím směrem ohlédl, dívala se na něho vyzývavě zadnice jednoho pěšáka."
   
 5. bibax Senior Member

  Czechlands
  Czech (Prague)
  První výskyt "hry" je při kázání feldkuráta Katze:
  Já znám "maso" z dětství, ale jen ve variantě dva prsty (ukazováček a prostředníček) o dva prsty. Tuto variantu patrně hráli vojáci vzadu při kázání.
   
 6. Garin

  Garin Senior Member

  Praha
  Czech/Czechia
  Takhle znám maso z dětství taky, tam ale šlo jen o to, kdo víc vydrží, nehádalo se "kdo udeřil". :)
   

Share This Page

Loading...