korong

< Previous | Next >

Zsanna

ModErrata
Hungarian - Hungary
Sziasztok!

A Délmagyar mai számában olvastam egy kis cikket a Billboard magazin zenei díjkiosztójáról, itt találtam a következőket:

"... az övé /Adele/ lett a Billboard 200 toplista legjobb albumának díja is a 25 című korongért."

Feltételezem, hogy lemezt v. CD-t szándékozik takarni a korong kifejezés, de nem tudom. Így van?

Köszi a válaszokat előre is.

• tomtombp

Senior Member
    Hungarian
    Igen, régebben gyakran hallottam rádióban. Kicsit vicces, informális. Mára kizártam az életemből a médiát ezért nem tudom, hogy divatos-e még, bár az mp3 világában egyre kevésbé valószínű, bár az előadók még mindig albummal jönnek ki, még akkor is, ha az csak letölthető formában elérhető.

uress

Senior Member
    Hungarian
    Igen, ez még a bakelit-időkből származik. De nem túl gyakori, ált. vicceskedésnek szokták szánni, kicsit fura is itt olvasni.

Zsanna

ModErrata
    Hungarian - Hungary
    Köszi a válaszokat.
    Akkor ezek szerint nemcsak nekem tűnik furcsának egy ilyen kifejezés egy napilap cikkében.

Zsanna

ModErrata
    Hungarian - Hungary
    Bocsi és köszönöm franknak és AndrasBP-nek a hozzászólást és segítséget, de a nagy rohanásban azt hittem, hogy alliterációról beszélünk. (Ezért most elnyertem méltó büntetésem, és ki kell törölnöm az előzőeket.)

< Previous | Next >