My love

hash

Member
English
Refering to a women.

My love, everyday I fall in love with you more and more, I cannot think about anything else but you.
I want you to be happy wheather we are together or not. I have never met a wonderful person like you. Im short of words to tell you how exceptional, wonderful and gorgeous and most important in my life you are.
Youll always be in my heart....forever...till the end of times...I love you.
Let all the nights and days be ours and let the stars shine upon us. Let the time freeze and never end. I want to feel the delight of your lips forever.
Your smile is so beautiful, your hands so wonderful and delicate, delight, my beautiful sweet rabbit.
Being apart from you for 1 day I feel lonely but 3 weeks I will be sad and in pain.

Sealed with a kiss.

Thank you ever so much for translation

• Little_Me

Senior Member
    Poland, Polish
    Refering to a women.

My love, everyday I fall in love with you more and more, I cannot think about anything else but you.
    I want you to be happy wheather we are together or not. I have never met a wonderful person like you. Im short of words to tell you how exceptional, wonderful and gorgeous and most important in my life you are.
    Youll always be in my heart....forever...till the end of times...I love you.
    Let all the nights and days be ours and let the stars shine upon us. Let the time freeze and never end. I want to feel the delight of your lips forever.
    Your smile is so beautiful, your hands so wonderful and delicate, delight, my beautiful sweet rabbit.
    Being apart from you for 1 day I feel lonely but 3 weeks I will be sad and in pain.

Sealed with a kiss.

Thank you ever so much for translation
    Kochanie, każdego dnia zakochuję się w Tobie bardziej i bardziej. Nie mogę myśleć o niczym innym oprócz Ciebie.
    Chcę żebyś była szczęśliwa, bez względu na to czy jesteśmy razem, czy nie. Nigdy nie spotkałem tak cudownej osoby jak Ty. Brakuje mi słów żeby powiedzieć jak wyjątkową, wspaniałą, cudowną i najważniejszą w moim życiu jesteś osobą.
    Zawsze będziesz w moim sercu... na zawsze... do końca świata... kocham Cię. Pozwól, by wszystkie noce i dni były nasze i by gwiazdy świeciły nad nami. Pozwól, by czas się zatrzymał i nigdy nie dobiegł końca. Chcę czuć rozkosz Twych ust na wieki.
    Twój uśmiech jest tak piękny, Twe dłonie tak wspaniałe i delikatne, zachwycające, mój piękny słodki króliczku.
    Rozstając się z Tobą na 1 dzień czuję się samotny, a rozstając się na 3, będę smutny i pogrążony w bólu.

Całuję
    [sorry Hash, I can't find at the moment any good translation for that expression that fits to the context, so I chose "całuję"- 'I kiss...' Maybe others will help]

Greetings

Monica610

Senior Member
    Polish
    You've forgotten about "weeks", so there should be: "Rozstając się z Tobą na 1 dzień czuję się samotny, a rozstając się na 3 tygodnie, będę smutny i pogrążony w bólu."

And I think that "przypieczętowując pocałunkiem" can be correct, because all this letter is very high-flown:)

< Previous | Next >