outpunting your coverage

Discussion in 'Čeština (Czech)' started by Garin, Apr 11, 2013.

 1. Garin

  Garin Senior Member

  Praha
  Czech/Czechia
  Zdravím, všechny!
  V batmanovském komiksu, který právě překládám, se hovoří o diplomatovi, který se v Indii oženil s bollywoodskou herečkou, což je okomentováno slovy: "...tomu se říká outpunting your coverage." Vysvětlení, co to znamená v angličtině, je na internetu dost, třeba tady, ale nejsem si jist, jestli má pro to nějaké použitelné a obecně známé úsloví i čeština. V zásadě se to používá v případě, kdy ma průměrný muž silně nadprůměrně krásnou manželku (nebo kluk holku), původ toho anglického úsloví pochází prý z výraziva amerického fotbalu. Nenapadlo by vás něco podobně barvitého?
  Předem díky.
   
 2. AllTaken New Member

  czech
  Momentálně mě nic originálního a barvitého nenapadá, tak jen nahodím obyčejné "nasadit laťku vysoko" nebo "ukousnout si velké sousto".
  Možná trochu volnější překlad by mohlo být i "kdo nehraje, nevyhraje", "odvážnému štěstí přeje", "i slepá veverka občas najde oříšek".
   
 3. Hrdlodus

  Hrdlodus Senior Member

  Něco s tučným kontem - zlatokopka.
   
 4. morior_invictus

  morior_invictus Senior Member

  Slovak
  Možná něco jako: "...tomu se říká hrát (to na) vyšší ligu / kopnout míč dál než se očekávalo / překonávat očekávání / lovit ve správných vodách."
   
 5. Garin

  Garin Senior Member

  Praha
  Czech/Czechia
  Díky všem, jakožto totální nesportovec dost často ani netuším, co si mám pod podobným příměrem představit. Myslím, že použiju něco s tou "vyšší ligou", oni si tam pak s tím přirovnáním ještě trochu pohrávají, a s tímhle to půjde nejlíp.
   
 6. AllTaken New Member

  czech
  Pokusím se být stručný a moc to nepomotat. Jedná se o situaci, když kopete míč (punt=kick) co nejdále to jde, ale zároveň tak, aby vaši spoluhráči stihli doběhnout k místu dopadu a nedovolili tak protivníkovi míč chytit a zahájit protiútok (coverage = zona, kterou dokážete pokrýt/ubránit).
  Takže outpunting coverage je vlastně překopnutí zabezpečené zony. Sice míč dostanete dále, ale zase riskujete, že nikým neatakovaný soupeř míč chytí a okamžitě zahájí protiútok.

  Takže hrajete víc, než na co máte, je velká šance, že to nevyjde, ale pokud to klapne, hodně tím získáte.
   
  Last edited: Apr 11, 2013
 7. Garin

  Garin Senior Member

  Praha
  Czech/Czechia
  Díky, AllTaken, popsal jste to dokonale, že je to jasné i mně, sportovnímu analfabetovi :thumbsup:
   

Share This Page

Loading...