Outsider

Onyx18

Senior Member
Czech
Ahoj všichni, mám tento dotaz:

Neznáte někdo jednoslovné antonymum ke slovu favorit (ve sportovním významu, tedy ten, kdo je považován za jasného vítěze), kromě outsidera? Za boha si nemůžu na žádné vzpomenout:rolleyes:. Předem díky za odpovědi ;)

• Onyx18

Senior Member
    Czech
    Ahoj Chleba2X a díky za odpověď. V určitém kontextu by to možná použít šlo, já to ale v tom svém použít nemůžu, protože by to nedávalo smysl. Možná ani žádné takově antonymum s nezpochybnitelným významem neexistuje :confused:

Onyx18

Senior Member
    Czech
    So near, so far :). Je to blízko, ale lůzr (IMHO) neprohrává jen ve sportech, závodech, soutěžích, ale i v mnoha jiných oblastech. A ne jen kvůli tomu, že třeba není fyzicky zdatný. Pro lepší představu: překládám knihu Ollieho Ollertona Break Point. V inkriminované větě popisuje rekruty z pořadu SAS: Odvážnému štěstí přeje. A ti, kteří se tam přihlásí, prostě nejsou lůzři.

Another important aspect of the show is the success of the underdog. It’s not always the fittest, strongest and fastest people who prevail, often it will be someone who has flown under the radar for most of the week and we’ve barely noticed. Ryan Roddy, from that first series, was that kind of character, the perfect grey man.

Onyx18

Senior Member
    Czech
    Zdravím Jagorre. Outsider se mi líbí a je to naprosto adekvátní výraz, ale hledám jiné synonymum ze slohových důvodů - abych nepoužíval pořád jedno a to stejné slovo ;)

< Previous | Next >