resentment flared, such a rude intrusion

hhtt

Senior Member
Turkish
Merhaba, "Resentment flared, such a rude intrusion" cümlesini nasıl çevirebiliriz?

Note: Cümle ile ilgili başka herhangi bir bilgi yok çünkü bu cümle "rude" kelimesi için bir sözlük girdisi.

Teşekkürler.

• Florcicek

New Member
    English
    Merhaba,

Bir deneyeyim dedim. Bir uyarı olarak, ben Türkçe yeni öğreniyorum demek istiyorum . Hadi bakalım :)

Bazen "rude" "tatsız" demektir. Mesela " a rude awakening" acı bir farkında olma demektir. Öyleyse, böyle çevirirdim -
    Küskünlük aniden hiddetlendi, ne kadar tatsız bir ihlal ki!

Bazen "rude" "terbiyesiz, kaba, falan demektir. Öylese da böyle çevirirdim -
    Küskünlük aniden hiddetlendi, ihlal etmesini ne kadar ayıp/görgüsüz.

I'm pretty sure my Turkish is strange since I'm still learning. But I hope you got the gist (main points) of what I'm trying to say.

Last edited:

spiraxo

Senior Member
    turkey, turkish
    Merhaba,

Sanırım cümle eksik.

Adj. 1. rude - socially incorrect in behavior; "resentment flared at such an unmannered intrusion"
    Synonyms: ill-mannered, unmannered, unmannerly

:)

Rallino

Moderatoúrkos
    Turkish
    Merhaba, "Resentment flared, such a rude intrusion" cümlesini nasıl çevirebiliriz?

Note: Cümle ile ilgili başka herhangi bir bilgi yok çünkü bu cümle "rude" kelimesi için bir sözlük girdisi.

Teşekkürler.
    İçerikle ilgili başka bilgi yoksa cümleyi nerede gördüğünüzü bizimle de paylaşın.

< Previous | Next >