State/Province

Kamaradmesic

Member
Czech
Ahoj,

asi bych to měla vědět, ale nevím... máme v Česku provincie (provincie coby ekvivalent pro "state/province")? Jsou to regiony Čechy, Morava a Slezsko?

Pro objasnění příklad:
Place of birth
Town/City: Ostrava
State/Province: ?? Silesia ??
Country: Czech Republic

Děkuji :)

• Cautus

Senior Member
    Czech
    Provincie nemáme.
    Ekvivalentem nejsou, protože provincie mají význam územního správního celku.
    Máme regiony, tedy území vymezené na základě společných znaků. (cs.wikipedia.org/wiki/Region)
    Do adresy provincii nevyplňuji.
    Cautus

PS: Link pro zajímavost: korpus.cz/slovo-v-kostce/search/cs/provincie?lemma=&pos=
    PS2: Link pro překladový ekvivalent: treq.korpus.cz

Last edited:

Ridia

Member
    Czech
    Ahoj,

asi bych to měla vědět, ale nevím... máme v Česku provincie (provincie coby ekvivalent pro "state/province")? Jsou to regiony Čechy, Morava a Slezsko?

Pro objasnění příklad:
    Place of birth
    Town/City: Ostrava
    State/Province: ?? Silesia ??
    Country: Czech Republic

Děkuji :)
    Čechy, Morava a Slezsko se u nás označují jako historické země Země (Česko) – Wikipedie. Jak už bylo zmíněno, nejedná se o žádný úřední termín.

V minulosti jsem do těchto kolonek psala prostě svůj kraj (tj. Středočeský například), nevím jestli proto, že to vyžadovali, nebo mi bylo blbé nechat políčko prázdné. Tak či onak mi zásilka přišla :D

Kamaradmesic

Member
    Czech
    Účel světí prostředky a v případě, že toto pole je povinné, je takový čin čirou nezbytností :D
    Ahoj všem, tak australské úřady za "state/province" pro Česko považují okresy. :)
    Na další straně se na to ptali znovu, ale odpoveď už lze vybrat ze seznamu okresů :)