typy krajiny - vegetacni pasma

Discussion in 'Čeština (Czech)' started by DimaDima, Mar 15, 2013.

 1. DimaDima Member

  Russian
  can you please, help me to understand what i`m gonna talk about when an exam question is to talk about "typy krajiny - vegetacni pasma, jejich vyuziti a problemy". It is Zemepis.

  Dekuji za pomoc!
   
 2. morior_invictus

  morior_invictus Senior Member

  Slovak
  Hi DimaDima,

  I`m typing in Czech because your exam will also be in Czech so it will be easier for you this way, so...
  ...budeš mluvit o typech krajin podle vegetačních pásem (= pouště a polopouště, tropické lesy, stepi, tundry apod..), jejich využití a problémech s nimi spojených v rozsahu, který jste probrali. To znamená, že pokud mám mluvit např. o vegetačních pásmech v Africe, tak nebudu popisovat tundru. :rolleyes:
  Například pokud mluvíme o tajze v Severní Americe, tak její využití by mohlo být např. estetické *, ekonomické (dřevo jako surovina, palivo apod.), environmentální (pohlcují CO2, tlumí hluk apod.) apod., a problémy tohoto pásma by zase mohly být (Agrilus planipennis, požáry, kyselé deště apod.). Já nejsem tvůj zkoušející a proto nevím jaké máte podmínky. Vy sami musíte vědět co se od vás v této oblasti očekává a co jste probrali. Není důležité co ti my řekneme ale co od tebe očekávají zkoušející. Jde o nostrifikační zkoušku?

  * vánoční stromeček :cool:
   
 3. DimaDima Member

  Russian
  morior_invictus, děkuju za vaše pomoc, opravení chyb. Jo =)
   
  Last edited: Mar 15, 2013
 4. vianie Senior Member

  Slovak
  Držíme palečky, Dimo. :)
   

Share This Page

Loading...