Ukrainian: 'Матрац ... кращий вибір для вашого здоров'я

Discussion in 'Other Slavic Languages' started by SuprunP, Dec 2, 2011.

Tags:
 1. SuprunP

  SuprunP Senior Member

  Ukraine
  Ukrainian & Russian
  Сьогодні почув у рекламі:

  "Матрац "ХХХ" - кращий вибір для вашого здоров'я".

  Задумався... а чому не "найкращий"? Чи не треба в такому випадку додавати - "Кращий, ніж отой інший матрац."?

  Подивився в Гуглі трошки:

  "Кращий студент України"
  Кращий державний службовець”
  "Кращий вітчизняний товар 2011 року"...

  То що це? Невідворотні зміни мови під зовнішнім впливом чи просто невігластво, яке так добре проявляє себе на найвищих рівнях (маю на увазі не рекламу, а оті 'кращі студенти і державні службовці')?
  Хоча я не виключаю можливості моєї помилки, ось чому вирішив запитати Вас.

  Дякую.
   
 2. Selyd Senior Member

  ucraniano
  Згода, потребує порівняння.
  Підійшло б на вибір - годящий, добрий, слушний,
  підхожий, відповідний, належний, похвальний тощо.
   
 3. vaulp New Member

  Bologna
  ucranian
  Якщо думати логічно або довіритися своїй інтуїції, то якщо вже і вибирати матрац (вітчизняний товар і т.д.) то, безумовно, найкращий! :d
  Вищий ступінь порівняння прикметників, все-таки, хоче порівняння. Схиляюся до думки, що це невігластво вкупі з байдужістю.
   
 4. Selyd Senior Member

  ucraniano
  Схильний до того, що у Вас говорить фаховий рівень. Кепсько те, що за таку дрековську рекламу наш покупець не карає недолугого
  продавця, а шаровий підприємець - свого рекламороба.
   
 5. vaulp New Member

  Bologna
  ucranian
  Насправді, дуже часто продавець, покупець, рекламороб, підприємець знаходяться на одинаковому рівні. Тому і карати нема кого і нема кому, бо для них не це головне. Байдужість?
   
 6. vaulp New Member

  Bologna
  ucranian
  Про ступені порівняння прикметників і їх вживання можна почитати ось тут:
   
 7. vaulp New Member

  Bologna
  ucranian
 8. Ukrainito Senior Member

  Ukrainian & Russian
  Мова рекламних роликів — окрема тема. Таке враження, що копірайтери (ті, хто пише рекламні тексти) - це китайці, які перекладають оригінальний текст із китайської на українську за допомогою онлайн-перекладача :) Останній перл — реклама якогось банку із новим дієсловом "банкінгувати" ("А ви з ким банкінгуєте?") Почувши це, навіть моя кішка від шоку впала на підлогу!
   
 9. vaulp New Member

  Bologna
  ucranian
  Дійсно перл! :d А що хоч на увазі мали? Послугами якого банку ви користуєтеся?
   
 10. Ukrainito Senior Member

  Ukrainian & Russian
  Так. То вони "тупо" калькували англійську фразу "Who do you bank with?" По-англійськи воно звучить коротко й ясно. А от по-українськи не дуже.
   
 11. A.O.T. Senior Member

  Ukraine
  Ukrainian
  А чому тут дивуватися? Ви ж напевне помічаєте, як українську мову паплюжать та спотворюють на найвищому політичному рівні у нас в країні, та навіть багато журналістів, особливо на ТБ, української літературної мови не знають й дуже часто їм за зразок завжди є, була й буде російська мова. А Ви колись звертали увагу на українські субтитри під час трасляції російських фільмів на таких телевізійних каналах, як ТРК "Україна"? Якщо ні, то зверніть, будь ласка. Наприклад, на таких каналах слово "труна" замінюється словом "гріб".
   
 12. Ukrainito Senior Member

  Ukrainian & Russian
  Субтитри телесеріалів — це окрема тема. Моя сестра недавно училася в одному з національних університетів на спеціальності «Українська мова та література». В її групі була дівчина, яка підпрацьовувала перекладачем отих субтитрів для якогось з наших каналів. Платили копійки, але вона й за це була вдячна. Отримувала замовлення й відправляла результат електронною поштою. Отже, моя сестра її якось запитала: «Як ти встигаєш і всі завдання програми виконувати, і в своїй школі викладати, ще й щоденно перекладати по кількадесят сторінок тексту для телебачення?» Відповідь була приблизно така: «Та хто там їх перекладає, ще й за ці копійки? Отримала текст в електронному варіанті, запустила «Рута-плай», воно саме щось там понаперекладало, я перші кілька абзаців швиденько прочитала — і швиденько відправляю в Київ».

  Коментарі зайві.
   
 13. Mona 999

  Mona 999 New Member

  Ukraine
  Ukrainian
  До слова про субтитри. Останній перл, який я прочитала (даруйте, якщо ображу вас таким прикладом): Мне все осточертело - Мені все остопиділо. Саме у такому варіанті. Чи варто ще щось говорити...
   
 14. pasvian New Member

  Ukrainian, Russian
  Найсумніше в історії з "кращим", що цієї помилки припускаються навіть в університетах типу Шевченка, де є титул "кращий студент".
   
 15. Ukrainito Senior Member

  Ukrainian & Russian
  Із чого можна дійти висновку, що НАЙкращого студента там просто нема ;)
   
 16. vaulp New Member

  Bologna
  ucranian
  +100
   

Share This Page

Loading...